مدیریت وب هاستینگ یا WHM چیست؟

supermod 27 فروردین 1398 ۰ دیدگاه

مدیریت وب هاستینگ یا همان WHM یک برنامه‌ی بسیار قدرتمند بوده که از آن جهت دسترسی به سیستم Back end نرم‌افزار cPanel استفاده می‌شود.

WHM به ما دسترسی‌های بسیار زیادی جهت کنترل و مدیریت وب‌سایت می‌دهد. یکی از این دسترسی‌ها، توانایی فروش خدمات هاستینگ به دیگران است. همچنین WHM به ما اجازه می‌دهد بتوانیم چندین سی‌پنل را ایجاد و مدیریت کنیم.

با WHM می‌توانید چند حساب کاربری ایجاد کنید و بدین ترتیب می‌توانید به مشتریان خود دسترسی سی‌پنل بدهید تا بتوانند سایت خود را مدیریت کنند. درعین‌حال شما می‌توانید دسترسی بالاتری در هر سایت شخصی که بر روی سرویس‌های VPS یا سرور اختصاصی اجرا می‌شوند، داشته باشید. 

مدیریت وب هاستینگ یا WHM چیست؟

قابلیت های WHM

WHM ابزارهایی را در اختیار شما قرار می‌دهد که به‌وسیله‌ی آن‌ها می‌توانید موارد زیر را به‌راحتی انجام دهید:

  • ایجاد، حذف و تعلیق حساب‌های کاربری سی‌پنل.
  • مدیریت و مانیتورینگ سایت‌ها (بازیابی رمز عبور).
  • بررسی و تغییر تمام DNS های دامنه.
  • قابلیت تنظیم درخواست‌های پشتیبانی مشتریان از طریق سی‌پنل.
  • قابلیت بررسی اطلاعات و وضعیت سرور.
  • قابلیت ایجاد صفحه‌ی پیش‌فرض شخصی پس از ایجاد حساب کاربری جدید.
  • قابلیت شخصی‌سازی هاستینگ و کنترل پنل.
  • قابلیت تغییر نام دامنه‌ و نام کاربری مشتریان.

مزایای استفاده از مدیریت وب هاستینگ

هنگامی‌که از یک هاست برای برآورده‌ کردن نیازهای هاستینگی خود استفاده می‌کنید، از یک سی‌پنل با دسترسی WHM بهره خواهید برد. WHM به‌ شما امکانات بسیار زیادی می‌دهد.

با WHM می‌توانید چندین سایت را مدیریت کنید. علاوه بر این، شما توانایی فروش خدمات میزبانی وب را به افراد دیگر هم خواهید داشت.

اگر صاحب چند وب‌سایت هستید، می‌توانید برای هرکدام یک سی‌پنل جداگانه در WHM ایجاد کنید.


مدیریت وب هاستینگ یا WHM چیست؟

 اما دلیل این کار چیست؟ مزیت بارز استفاده از سی‌پنل جداگانه این است که اگر یکی از سایت‌های شما موردحمله قرار گرفته و هک شود، سایت‌های دیگر در امان خواهند ماند و بنابراین امنیت سایت‌های شما افزایش خواهد یافت.

چه کسی باید از WHM استفاده کند؟

طبیعی است که خیلی نباید نگران محیط سرور خود باشید. بیشتر نگرانی شما درباره‌ی ظاهر سایت، محتوای آن و تجربه‌ی مشتریان شماست. مدیریت وب هاستینگ فقط برای زمانی است که به آن نیاز دارید. مواردی مانند سیستم بکاپ و انتقال سرویس نباید باعث نگرانی شما شوند.

مدیریت وب هاستینگ یا WHM چیست؟

به همین دلیل باید از هاست مدیریت‌شده استفاده کنید. شرکت هاستینگی که سرویس میزبانی وب خود را از آن خریداری کرده‌اید، به‌صورت شبانه‌روزی سایت شما را مانیتور خواهد کرد تا نگرانی‌های شما از این بابت به حداقل برسد.

شرکت‌های هاستینگ مدیریت وب هاستینگ یا WHM را خودشان بر عهده می‌گیرند و با دانشی که در این زمینه دارند، خیال شما را از این بابت آسوده می‌کنند.

فناوران شبکه سینداد (دانش بنیان)

سینداد یعنی هدیه‌ی سیمرغ، یا فرزند سیمرغ؛ به عبارتی یعنی خود سیمرغ، با همه ی شگفتی هایش، اما جوانتر و سرزنده تر. و این چیزی است که ما سعی می کنیم در سینداد باشیم. از سال ۱۳۸۵ دانش مان را به صورت خدماتی در حوزه ی هاستینگ، شبکه و تولید نرم افزار در اختیار مشتریان مان قرار داده ایم و به این افتخار می کنیم که تک تک آنها تا به امروز همراه ما مانده اند. باور داریم که سینداد صرفاً یک شرکت نیست، بلکه نوعی باور است به ارائه ی شگفت انگیز از هر چیز.