آموزش مدیریت سرور اختصاصی

رامونا امیری 11 اسفند 1398 ۰ دیدگاه

شاید شما نیز میزبانی وب خود را با هاستینگ اشتراکی شروع کرده اید و سپس به یک سرور اختصاصی ارتقاء داده اید، اما هنوز نتیجه مورد نظر خود را دریافت نکرده اید. با رشد کسب‌و‌کار شما، میزبانی وب شما نیز باید رشد کند. مرحله بعد میزبانی اختصاصی است که به مدیریت سرور اختصاصی نیاز دارد. که ما در این مقاله به نحوه‌ی آن می‌پردازیم.

آشنایی با مدیریت سرور اختصاصی

مدیریت سرور اختصاصی چیست؟

تعریف این اصطلاح ساده است. هنگامی که برای تهیه یک سرور برای وب‌سایت‌ها، وبلاگ‌ها و دیگر دارایی‌های آنلاین خود هزینه پرداخت می‌کنید، مدیریت آن سرور که در واقع مدیریت سرور اختصاصی است، حائز اهمیت می‌شود. این وظیفه توسط تیم پشتیبانی شرکتی که سرور اختصاصی خود را از آنها تهیه می‌کنید، قابل ارائه است.

وقتی مدیریت سرور خود را بر عهده بگیرید، هزینه‌های آن بسیار بالا است. شما باید تیمی متشکل از کارشناسان IT استخدام کنید و به آنها حقوق بپردازید. اما هنگامی که شما یک سرور اختصاصی را از یک شرکت میزبانی وب تهیه کنید، آنها خدمات مدیریت را بر عهده می‌گیرند و این هزینه‌ها در صورت‌حساب‌های آنها گنجانده می‌شود.

آموزش مدیریت سرور اختصاصی

انتخاب بسته مناسب سرور اختصاصی

انتخاب بسته مناسب برای سرور اختصاصی هاستینگ شما مرحله بعدی است. با داشتن نوع میزبانی مناسب، شما قادر خواهید بود بدون داشتن منابع کافی، امنیت و پشتیبانی یا بسیاری موارد دیگر مورد نیاز خود کارهای بیشتری را انجام دهید. اگر تاکنون مراحل رشد در میزبانی اشتراکی یا VPS را پشت سر گذاشته اید، احتمالاً زمان آن فرا رسیده که  داده‌های خود را به یک سرور اختصاصی منتقل کنید.

رفع مشکلات مدیریت سرور اختصاصی

سینداد ارائه دهنده پکیج‌های سرور اختصاصی با توجه به بودجه و نیازمندی شما است. این به شما امکان می‌دهد تا بسته‌ها را مطابق نیاز خود انتخاب کنید. این مقیاس‌‌پذیری همچنین به شما امکان می‌دهد سرویس میزبانی خود را متناسب با رشد شرکت خود ارتقاء دهید. یعنی هم‌زمان با رشد ترافیک کار خود، پهنای باند اضافه مورد نیاز شما نیز قابل تامین بوده و این امر در مورد فضا و سایر منابع لازم نیز صادق است.

بسته مناسب همراه با پشتیبانی مناسب بهترین بستر را برای رشد شرکت شما فراهم می‌کند. اگر می‌خواهید پایه و اساس مورد نیاز بخش آنلاین تجارت خود را به درستی بنا نهاده و در اختیار داشته باشید، در مورد سرویس‌های میزبانی خود به بهترین‌های حاضر در این تجارت اعتماد کنید.

چه نکاتی را جهت مدیریت سرور اختصاصی درنظر بگیریم؟

مدیریت سرور اختصاصی

اگر تصمیم به مدیریت سرور خود دارید، به چند مورد اساسی از جمله مدیریت remote power control ,rescue mode ,out-of-band نیاز دارید. اگر با این سه مفهوم آشنا نیستید، باید شخصی را استخدام کنید که با آنها آشنا است، یا خود آنها را یاد بگیرید یا در مورد مدیریت سرور خود به یک شرکت هاستینگ اعتماد کنید.

Out-of-band management

مدیریت out-of-band روشی جایگزین برای ورود به سرور در صورت قطع شبکه اصلی است. IT با نام‌های مختلفی از جمله IPMO ،iLO ،KVM از طریق IP و DRAC همراه است. روش‌های مختلفی برای مدیریت سرور اختصاصی وجود دارد و ارائه‌دهندگان مختلف خدمات هاستینگ از روش‌های مختلف استفاده می‌کنند. فارغ از روش‌های مورد استفاده، مدیریت out-of-band بخش مهمی از مدیریت سرور است.

remote power control

ان روش راهی برای خاموش کردن سرور شما از راه دور است. این راهکار به‌شما امکان می‌دهد سیستم را ریست کرده یا آن را از هر نقطه‌ای روشن یا خاموش کنید. گاهی اوقات لازم است تا سیستم شما مجدداً راه‌اندازی شود. این موضوع یکی دیگر از بخش‌های مهم مدیریت سرور اختصاصی است و بدون آن سرور ممکن است ساعت‌ها از دسترس خارج شود.

rescue Mode

این روش یکی دیگر از بخش‌های مهم مدیریت سرور اختصاصی شما است. این حالت به شما امکان می‌دهد بسیاری از خطاهای رایج مربوط به بوت را با دسترسی remote برطرف کنید. با کمک این حالت دیگر به rescue CD یا rescue mode نیازی ندارید. بدون آن، ممکن است با خطاهایی مواجه شوید که رفع آن مستلزم زمان‌های طولانی باشد.

برای رفع مشکلات مدیریت سرور چه باید بکنیم؟

اگر مدیریت سرور اختصاصی خود برای شما شبیه درد‌سری است که قادر به رسیدگی به آن نیستید، یک راه بهتری وجود دارد. بسیاری از شرکت‌ها، چه بزرگ و چه کوچک، به مزایای سرور اختصاصی برای میزبانی وب سایت احتیاج دارند. با این حال، پرداخت هزینه‌های یک متخصص یا یادگیری نحوه مدیریت سرور می‌تواند بیش از آنچه به‌نظر می‌رسد، دشوار باشد. در این صورت، شما به کمک یک متخصص نیاز دارید.

مدیریت سرور اختصاصی

 سینداد که یک شرکت ارائه‌دهنده خدمات هاستینگ است که با ارائه سرورهای اختصاصی و همچنین امکان مدیریت آنها به شما این فرصت را می‌دهد که به‌جای امور مدیریت سرور، بیشتر بر مدیریت سرویس میزبانی خود متمرکز شوید و می‌توانید با کمک کارشناسان مجرب سینداد که وظیفه پشتیبانی از کلیه مسائل فنی را بر عهده دارند، به ساخت و توسعه وب‌سایت و وبلاگ خود و در نهایت توسعه شرکت خود بپردازید. این امر باعث می‌شود شما بتوانید بر مواردی که در آن تخصص دارید متمرکز شوید، در حالی که کارشناسان دیگری به ضروریات و ملزومات سرور رسیدگی می‌کنند.

فناوران شبکه سینداد (دانش بنیان)

سینداد یعنی هدیه‌ی سیمرغ، یا فرزند سیمرغ؛ به عبارتی یعنی خود سیمرغ، با همه ی شگفتی هایش، اما جوانتر و سرزنده تر. و این چیزی است که ما سعی می کنیم در سینداد باشیم. از سال ۱۳۸۵ دانش مان را به صورت خدماتی در حوزه ی هاستینگ، شبکه و تولید نرم افزار در اختیار مشتریان مان قرار داده ایم و به این افتخار می کنیم که تک تک آنها تا به امروز همراه ما مانده اند. باور داریم که سینداد صرفاً یک شرکت نیست، بلکه نوعی باور است به ارائه ی شگفت انگیز از هر چیز.