آموزش اتصال به سرور مجازی ویندوز با اندروید

رامونا امیری 01 مرداد 1399 ۰ دیدگاه

به احتمال زیاد اکثر شما به دلایل مختلفی از جمله راه اندازی و دسترسی، از VPS تحت ویندوز استفاده می‌کنید. شما می‌توانید از هرکامپیوتری به سرور مجازی خود متصل شوید، همچنین می‌توانید با سرعت بالا و از طریق دستگاه‌های  iOS شامل (iPhone ،iPad یا iPod های لمسی) و همچنین با کمک دستگاه‌های Android نیز هر زمان که بخواهید به VPS خود دسترسی پیدا کنید. زمانی که شما در موقعیتی باشید که دسترسی به کامپیوتر و یا لپ تاب ندارید و نیاز داشته باشید تا به سرور مجازی متصل شوید، گوشی اندروید دستگاهی است که با استفاده از آن می‌توانید به سرور مجازی متصل شوید. در این مقاله به آموزش اتصال به سرور مجازی ویندوز با اندروید می‌پردازیم، و به شما نشان خواهیم داد که اتصال به سرور مجازی از طریق اندروید چه با تلفن همراه چه با تبلت اندرویدی خود چقدر آسان است.

اتصال به سرور مجازی از طریق اندروید

چگونه اتصال به سرور مجازی از طریق گوشی اندروید را بررسی کنیم؟

۱- یک برنامه کنترل از راه دور دسکتاپ Remote Desktop App برای خود دانلود کنید.

می‌توانید از طریق Google Play Store یک برنامه کنترل از راه دور دسکتاپ برای دستگاه Android خود دانلود کنید. در این قسمت چندین برنامه از جمله برنامه Remote Desktop Microsoft را مشاهده خواهید کرد. مایکروسافت امکان اتصال به سرورهای ویندوزی را از طریق ریموت دسکتاپ با اپلیکیشنی که برای اندروید منتشر کرده است؛ فراهم کرده است. چنانچه از سرورهای ویندوزی استفاده می‌کنید قادر خواهید بود با نصب این اپلیکیشن به‌راحتی محیط دسکتاپ سرور ویندوزی خود را با داشتن موس و کیبورد مجازی مشاهده کنید. ما در این آموزش به نحوه اتصال به VPS با android و از طریق همین برنامه خواهیم پرداخت.

اتصال به سرور مجازی از طریق اندروید

۲- بعد از دانلود و نصب برنامه، به صفحه agreement کاربر هدایت می‌شوید، روی ACCEPT کلیک کنید.

اتصال به سرور مجازی از طریق اندروید

۳- در مرحله بعد می‌توانید با کلیک بر روی علامت “+” در گوشه سمت راست بالای صفحه،اتصال خود را ایجاد کنید.

آموزش اتصال به سرور مجازی با برنامه اندروید

۴- اکنون باید جزئیات مربوط به ورود به سرور مجازی (آدرس IP و نام کاربری) خود را در قسمت‌های مشخص شده وارد کنید.

جزئیات مربوط به ورود به VPS

PC Name: باید آدرس IP مربوط به VPS خود را در این بخش وارد کنید.

آموزش اتصال به سرور مجازی از طریق اندروید

User name: شما این امکان را دارید که در هر بار اتصال سرور مجازی از طریق اندروید نام کاربری خود را وارد کنید یا اینکه می‌توانید بر روی علامت dropdown کلیک کرده و گزینه “Add user account” را انتخاب کنید که این حالت بیشتر توصیه می‌شود، بنابراین در این حالت نیازی نیست در هر بار اتصال، نام کاربری را وارد کنید.

آموزش اتصال به سرور مجازی ویندوز با گوشی اندروید

پس از انتخاب “Add user account” از شما خواسته می‌شود نام کاربری و رمز عبور سرور مجازی خود را وارد کنید. اطلاعات لازم را وارد کرده و سپس روی “Save” ضربه بزنید.

برای اکثر VPS ها، نام کاربری پیش فرض “Administrator” است، مگر اینکه خود آن را تغییر دهید.

آموزش اتصال به سرور مجازی ویندوز با آندروید

۵- اکنون مراحل برقراری اتصال سرور مجازی از طریق اندروید با موفقیت انجام شده است. برای ایجاد اتصال به VPS کافی است روی connection که ایجاد کرده اید، ضربه بزنید و سپس صفحه مشابه تصویر زیر را مشاهده خواهید کرد که نشان دهنده شروع اتصال remote است.

اتصال به سرور مجازی از طریق اندروید

۶- هنگامی که اتصال به سرور مجازی از طریق اندروید با موفقیت برقرار شد، می‌توانید نشانگر ماوس را بکشید یا می‌توانید از حالت لمسی که راحت‌تر است؛ استفاده کنید.

اتصال به سرور مجازی از طریق اندروید

برای استفاده از حالت لمسی یا Touch mode، باید روی علامت سه خط کنار نماد کیبورد کوچک ضربه بزنید (مانند شکل زیر).

اتصال به سرور مجازی از طریق اندروید

برای بازگشت به حالت “Mouse Pointer” نیز می‌توانید با تکرار همین روند، بر روی گزینه مربوطه ضربه بزنید، و اگر می‌خواهید اتصال به سرور مجازی خود را قطع کنید، کافی است بر روی علامت”X” در پنجره کوچک VPS در سمت چپ بالای صفحه ضربه بزنید.

اتصال به سرور مجازی از طریق اندروید

۷- در آخر، برای دسترسی سریع می‌توانید آیکون remote desktop را در صفحه اصلی خود اضافه کنید و هر زمان که می‌خواهید VPS خود را چک کنید، به‌راحتی آن‌را راه اندازی کنید. به‌خاطر داشته باشید که برای دسترسی به VPS باید یک اتصال اینترنتی پایدار داشته باشید.

اتصال به سرور مجازی از طریق اندروید

Microsoft Remote Desktop به‌عنوان برنامه‌ای کامل در زمینه مدیریت سرور‌های مجازی توسط دستگاه‌های اندرویدی است که شرکت مایکروسافت آن‌را منتشر کرده است. تمامی کاربرانی که با سرور کار می‌کنند بدون شک بار‌ها از برنامه Remote Desktop Connection در ویندوز استفاده کرده و به‌وسیله آن سرور‌های مجازی خود را کنترل کرده اند. اپلیکیشن Microsoft Remote Desktop که هم اکنون آخرین نسخه آن را برای شما قرار داده‌ایم قادر است که همانند ویندوز به این سرور‌ها متصل شده و با امکاناتی مشابه و شبیه سازی شده، کنترل این سرور‌ها را در اختیار شما قرار دهد.

فناوران شبکه سینداد (دانش بنیان)

سینداد یعنی هدیه‌ی سیمرغ، یا فرزند سیمرغ؛ به عبارتی یعنی خود سیمرغ، با همه ی شگفتی هایش، اما جوانتر و سرزنده تر. و این چیزی است که ما سعی می کنیم در سینداد باشیم. از سال ۱۳۸۵ دانش مان را به صورت خدماتی در حوزه ی هاستینگ، شبکه و تولید نرم افزار در اختیار مشتریان مان قرار داده ایم و به این افتخار می کنیم که تک تک آنها تا به امروز همراه ما مانده اند. باور داریم که سینداد صرفاً یک شرکت نیست، بلکه نوعی باور است به ارائه ی شگفت انگیز از هر چیز.