نحوه تغییر رمز سرور مجازی ویندوز برای Administrator

رامونا امیری 01 دی 1399 ۰ دیدگاه

در این مقاله قصد داریم چگونگی تغییر رمز سرور مجازی ویندوز برای administrator را آموزش دهیم. در این آموزش نحوه تغییر رمز سرور مجازی ویندوز به صورت مستقیم و از طریق کنترل پنل ارائه داده می‌شود.

نحوه تغییر رمز سرور مجازی ویندوز برای Administrator

تغییر رمز سرور مجازی ویندوز از طریق کنترل پنل

مرحله ۱)

با استفاده از مشخصات لاگین که به هنگام ثبت نام در سیستم دریافت می‌کنید، در آدرس زیر وارد کنترل پنل سرور مجازی ویندوز شوید:

https://mywinvps.host-stage-dns.com

مرحله ۲)

بر روی HyperV کلیک کنید.

 

مرحله ۳)

بر روی نام VPS خود کلیک کنید.

 

مرحله ۴)

حال می‌توانید VPS خود را مدیریت کنید، بر روی Tab Configuration کلیک کنید.

 

مرحله ۵)

در صفحه Configuration، بر روی دگمه “Change” در Administrator Password کلیک کنید.

با کلیک بر روی “Change Administrator Password” می‌توانید رمز عبور مورد نظر خود را وارد کنید و یا با ایجاد یک رمز عبور ایمن، آن را تغییر دهید و تمام. با تاخیر حدود ۲ دقیقه‌ای به منظور تثبیت و انتشار رمز عبور جدید بر روی سرور مجازی، اکنون رمز عبور شما تغییر کرده است.

برای تغییر رمز سرور مجازی ویندوز به صورت مستقیم، می‌توانید مراحل زیر را اعمال کنید:

مرحله ۱)

پس از ورود به محیط سرور مجازی ویندوز خود، بر روی منوی استارت کلیک کرده و کنترل پنل را باز کنید.

تغییر رمز سرور مجازی ویندوز

مرحله ۲)

پس از باز شدن صفحه کنترل پنل، باید بر روی User Accounts کلیک کنید.

مرحله ۳)

در این مرحله احتمالاً با صفحه‌ای مشابه تصویر زیر مواجه خواهید شد که می‌توانید بر روی “Change Your Windows Password” کلیک کنید.

تغییر رمز سرور مجازی ویندوز

مرحله ۴)

در ادامه به صفحه دیگری راهنمایی می‌شوید که در آن باید “Change Your Password” را انتخاب کنید.

نکته: رمز عبور خود را که برای جلوگیری از بروز هر گونه نفوذ و حفره‌های امنیتی شدید، حذف نکنید.

تغییر رمز سرور مجازی ویندوز

مرحله ۵)

اکنون می‌توانید پسورد سرور مجازی ویندوز خود را با دو بار تایپ کردن، تغییر دهید. ضمناً مطمئن شوید که کلید‌های Num Lock و Caps Lock به درستی تنظیم شده باشند. همچنین می‌توانید یک یادآوری نیز به رمز عبور خود اضافه کنید که در صورت عدم ورود رمز صحیح یا فراموشی آن، به عنوان یادآوری برای شما نمایش داده ‌شود.

تغییر رمز سرور مجازی ویندوز

سپس، برای اعمال شدن تغییرات باید روی Change Your Password کلیک کنید و تمام. اکنون پسورد سرور مجازی ویندوز خود را تغییر داده‌اید. امید است که این مقاله به زبان ساده مراحل تغییر رمز عبور سرور مجازی ویندوز را  شرح داده باشد، در صورت نیاز به هر گونه مشاوره با تیم فنی سینداد تماس حاصل کنید.

فناوران شبکه سینداد (دانش بنیان)

سینداد یعنی هدیه‌ی سیمرغ، یا فرزند سیمرغ؛ به عبارتی یعنی خود سیمرغ، با همه ی شگفتی هایش، اما جوانتر و سرزنده تر. و این چیزی است که ما سعی می کنیم در سینداد باشیم. از سال ۱۳۸۵ دانش مان را به صورت خدماتی در حوزه ی هاستینگ، شبکه و تولید نرم افزار در اختیار مشتریان مان قرار داده ایم و به این افتخار می کنیم که تک تک آنها تا به امروز همراه ما مانده اند. باور داریم که سینداد صرفاً یک شرکت نیست، بلکه نوعی باور است به ارائه ی شگفت انگیز از هر چیز.