بازیابی رمز عبور root در CentOS 6.x

supermod 19 خرداد 1396 ۰ دیدگاه

چگونگی بازیابی رمز عبور root در CentOS 6.x

یکی از ساده‌ترین راه‌ها پس از گم کردن رمز عبور برای دوباره تنظیم کردن آن این است که سیستم را در حالت “Single User Mode” اجرا کنیم. در این حالت سیستم شما در حالت “run level 1” اجرا می‌شود و در آن‌جا می‌توان رمز عبور را تغییر داد.

قدم اول:

وقتی سیستم (boot) می‌شود، پیغام می‌دهد “Press any key to enter the menu”.

بازیابی رمز عبور root

قدم دوم:

پس از آن سیستم‌عامل خود را می‌توانید انتخاب کنید. قبل از انتخاب با فشردن کلید “a” به تنظیمات بخش کرنل می‌رویم. به خاطر داشته باشید می توانیم با فشردن کلید “Esc” فرآیند را متوقف کنیم.

بازیابی رمز عبور root

قدم سوم:

برای تبدیل حالت کرنل به (single mod)، می‌توان عدد ۱ را تایپ کرد یا می‌توان کاراکتر (s) را تایپ کرد.

بازیابی رمز عبور root

قدم چهارم:

می‌توانید با تایپ عبارت “runlevel” متوجه شوید در کجای سیستم هستید. عبارت “passwd” را تایپ کرده و “enter” را بزنید. سپس از شما رمز عبور جدید خواسته می‌شود که می‌توانید آن را مشخص کنید و رمز جدید را جایگزین کنید.

بازیابی رمز عبور root
فناوران شبکه سینداد (دانش بنیان)

سینداد یعنی هدیه‌ی سیمرغ، یا فرزند سیمرغ؛ به عبارتی یعنی خود سیمرغ، با همه ی شگفتی هایش، اما جوانتر و سرزنده تر. و این چیزی است که ما سعی می کنیم در سینداد باشیم. از سال ۱۳۸۵ دانش مان را به صورت خدماتی در حوزه ی هاستینگ، شبکه و تولید نرم افزار در اختیار مشتریان مان قرار داده ایم و به این افتخار می کنیم که تک تک آنها تا به امروز همراه ما مانده اند. باور داریم که سینداد صرفاً یک شرکت نیست، بلکه نوعی باور است به ارائه ی شگفت انگیز از هر چیز.