بازیابی رمز عبور root در CentOS 6.x

آرش جلالی 19 خرداد 1396 ۰ دیدگاه

در این مقاله قصد داریم بازیابی رمز عبور root در CentOS 6.x را آموزش دهیم.

بازیابی رمز عبور root در CentOS 6.x

یکی از ساده‌ترین راه‌ها پس از گم کردن رمز عبور root برای دوباره تنظیم کردن آن این است که سیستم را در حالت “Single User Mode” اجرا کنیم. در این حالت سیستم شما در حالت “run level 1” اجرا می‌شود و در آن‌جا می‌توان پسورد را تغییر داد.

قدم اول:

وقتی سیستم boot می‌شود، پیغام می‌دهد “Press any key to enter the menu”.

قدم اول Recover کردن رمز عبور root در CentOS 6.x

قدم دوم:

پس از آن سیستم‌عامل خود را می‌توانید انتخاب کنید. قبل از انتخاب با فشردن کلید “a” به تنظیمات بخش کرنل می‌رویم. به خاطر داشته باشید می توانیم با فشردن کلید “Esc” فرآیند را متوقف کنیم.

ورود به تنظیمات بخش کرنل

قدم سوم:

برای تبدیل حالت کرنل به single mod، می‌توان عدد ۱ را تایپ کرد یا می‌توان کاراکتر (s) را تایپ کرد.

تبدیل حالت کرنل به single mod

قدم چهارم:

می‌توانید با تایپ عبارت “runlevel” متوجه شوید در کجای سیستم هستید. عبارت “passwd” را تایپ کرده و “enter” را بزنید. سپس از شما پسورد جدید خواسته می‌شود که می‌توانید آن را مشخص کنید و رمز عبور rootجدید را جایگزین کنید.

جایگزین کردن رمز جدید در CentOS 6.x

فناوران شبکه سینداد (دانش بنیان)

سینداد یعنی هدیه‌ی سیمرغ، یا فرزند سیمرغ؛ به عبارتی یعنی خود سیمرغ، با همه ی شگفتی هایش، اما جوانتر و سرزنده تر. و این چیزی است که ما سعی می کنیم در سینداد باشیم. از سال ۱۳۸۵ دانش مان را به صورت خدماتی در حوزه ی هاستینگ، شبکه و تولید نرم افزار در اختیار مشتریان مان قرار داده ایم و به این افتخار می کنیم که تک تک آنها تا به امروز همراه ما مانده اند. باور داریم که سینداد صرفاً یک شرکت نیست، بلکه نوعی باور است به ارائه ی شگفت انگیز از هر چیز.