قرارداد مایکروسافت برای خرید گیت هاب به مبلغ ۷.۵ میلیارد دلار نهایی شد

supermod 23 خرداد 1397 ۰ دیدگاه

مایکروسافت گیت هاب را خرید

چندی پیش شرکت مایکروسافت اعلام کرد که در اقدامی برای خرید گیت‌هاب (GitHub) به قیمت ۷.۵ میلیارد دلار به توافق رسیده است. گیت‌هاب یکی از بزرگ ترین منابع توسعه کدهای برنامه نویسی در جهان است که بیش از ۲۸ میلیون از توسعه دهندگان برنامه نویسی در پروژه های مختلف از آن استفاده می کنند و مطالبش را به اشتراک می‌گذارند.

حال این دو شرکت باهم، منابع کدنویسی توسعه دهندگان را تقویت خواهند کرد تا در هر مرحله از چرخه توسعه، علاوه بر تسریع ارائه سرویس های گیت‌هاب، ابزارها و خدمات مایکروسافت را به مخاطبان جدید نیز ارائه دهند.

خرید گیت‌هاب

مدیرعامل شرکت مایکروسافت ساتیا نادلا در مورد خرید گیت‌هاب می‌گوید:

 مایکروسافت یک شرکت توسعه دهنده است. ما با پیوستن به نیروهایی مثل گیت‌هاب، تعهد خود را برای توسعه و نوآوری به رسمیت می‌شناسیم و بهترین عملکرد را جهت توانمند سازی هر برنامه نویس برای ساخت، نوآوری و حل مهم‌ترین چالش‌های کدنویسی جهان انجام خواهیم داد.

جزئیات قرارداد

طبق این توافق‌نامه مایکروسافت با پرداخت ۷.۵ میلیارد دلار سهام گیت‌هاب را خریداری می‌کند. انتظار می‌رود که موضوع خرید گیت‌هاب تا پایان سال ۲۰۱۸ انجام شود. البته گیت‌هاب رسالت توسعه دهنده‌ بودن خود را حفظ و به‌صورت مستقل عمل خواهد کرد تا همیشه یک پلت فرم منبع باز برای همه‌ی برنامه نویسان در همه‌ی صنایع فراهم شود. توسعه دهندگان همچنان قادر خواهند بود از زبان‌های برنامه‌نویسی، ابزارها و سیستم‌ عامل‌های انتخابی خود برای پروژه‌های مورد نظر استفاده کنند و هنوز قادر خواهند بود تا کد خود را در هر سیستم عملیاتی و حتی در فضای ابری اجرا کنند.

معاون شرکت مایکروسافت نَت فریدمن پس از خرید گیت هاب نقش مدیر عامل این شرکت را بر عهده می‌گیرد. این در حالی است که مدیر عامل فعلی گیت‌هاب (کریس وانستراث) به یک کارشناس فنی در مایکروسافت تغییر پست خواهد داد و موظف خواهد شد به معاون اجرایی مایکروسافت (اسکات گوتری)، برای برنامه ریزی آینده استراتژیک این شرکت گزارش ارائه دهد.

وانستراث گفت:

من به آن‌چه گیت‌هاب و جامعه‌ی برنامه نویسی ما در دهه گذشته انجام داده‌اند، بسیار افتخار می‌کنم و نمی‌توانم آینده‌ی این شرکت را پیش بینی کنم. اما قطعا آینده‌ی چرخه‌ی توسعه‌ی نرم‌افزار روشن است و من از پیوستن به نیروهای مایکروسافت برای کمک به ایجاد این واقعیت خوشحالم.

پیامد

امروزه همه‌ی شرکت‌ها در حال تغییر حوزه به یک شرکت نرم‌افزاری و توسعه دهنده‌ی دیجیتال هستند؛ این شرکت‌ها تلاش می‌کنند تا همه‌‌ی کارهای دیجیتال سازمان‌ها را از خدمات فروش و منابع انسانی گرفته تا بازاریابی و IT را خودشان انجام دهند و امکاناتی که این  شرکت‌های توسعه دهنده ایجاد می‌کنند، ایجاد ارزش و رشد در هر صنعت را به ارمغان می‌آورد. گیت‌هاب مرجع توسعه دهندگان و محبوب‌ترین منبع متن‌باز دنیا برای پروژه‌های کدنویسی و نوآوری‌ نرم‌افزاری است. خرید گیت‌هاب توسط مایکروسافت، میزبان رشد توسعه دهندگان در کشورهایی است که بیش از ۱,۵ میلیون شرکت در بخش‌های: مراقبت‌های بهداشتی، تولید، فناوری، خدمات مالی، خرده‌فروشی و غیره دارند.

در پایان، مایکروسافت انتظار دارد که گیت‌هاب گزارش های وضعیت مالی و اقتصادی را به‌وضوح شرح دهد. چراکه مایکروسافت انتظار دارد که حداقل ریسک درآمد در سال‌های مالی ۲۰۱۹ و ۲۰۲۰ کم‌تر از ۱ درصد باشد.

فناوران شبکه سینداد (دانش بنیان)

سینداد یعنی هدیه‌ی سیمرغ، یا فرزند سیمرغ؛ به عبارتی یعنی خود سیمرغ، با همه ی شگفتی هایش، اما جوانتر و سرزنده تر. و این چیزی است که ما سعی می کنیم در سینداد باشیم. از سال ۱۳۸۵ دانش مان را به صورت خدماتی در حوزه ی هاستینگ، شبکه و تولید نرم افزار در اختیار مشتریان مان قرار داده ایم و به این افتخار می کنیم که تک تک آنها تا به امروز همراه ما مانده اند. باور داریم که سینداد صرفاً یک شرکت نیست، بلکه نوعی باور است به ارائه ی شگفت انگیز از هر چیز.