warmup آدرس IP

رامونا امیری 27 اسفند 1399 ۰ دیدگاه

وقتی آدرس IP اختصاصی جدیدی به اکانت کاربری خود اضافه می‌کنید، باید اصطلاحاً آن را گرم کنید. همچنین اگر بیش از ۳۰ روز از زمان ارسال دیتا از آدرس IP شما گذشته، باید مجدداً آن را warmup کنید. warmup آدرس IP به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید به تدریج ایمیل‌های بیشتری از طریق آدرس IP جدید خود ارسال کنید تا بدین ترتیب اعتبار شما به عنوان ارسال کننده بهبود پیدا کند. IP warming فرایندی است که به موجب آن و بر اساس یک برنامه ریزی از پیش تعیین شده، حجم پیام‌های ارسالی از آدرس IP اختصاصی به تدریج افزایش یابد. این روند تدریجی به ایجاد اعتبار در ISP (ارائه دهندگان خدمات اینترنت) به عنوان یک فرستنده قانونی ایمیل کمک می‌کند.

warmup آدرس IP

هنگامی که یک ISP به طور ناگهانی با ایمیل‌هایی از یک آدرس IP جدید یا “cold” مواجه می‌شود، یک هشدار دریافت کرده و بلافاصله شروع به ارزیابی میزان ترافیک ورودی از آن آدرس IP می‌کند. از آنجا که ISP‌ها حجم و میزان ایمیل را به عنوان یک عامل تعیین کننده و کلیدی برای شناسایی اسپم در نظر می‌گیرند، بهتر است فعالیت خود را با ارسال در حجم پایین تا متوسط ​​شروع کرده و در ادامه آن را افزایش دهید. این رویکرد به ارائه دهندگان سرویس ایمیل در سمت دریافت کننده، این فرصت را می‌دهد تا از نزدیک الگوهای ارسالی شما را بررسی کرده و نحوه ارتباط دریافت کنندگان ایمیل با شما را نیز ثبت کنند. warmup تدریجی همیشه تضمین کننده اعتبار یک ارسال کننده نیست. اما هنوز هم تبعیت از بهترین الگو‌های ارسالی حائز اهمیت است.

نکته: ایجاد یک اعتبار مثبت به عنوان یک فرستنده جدید، بسیار آسان‌تر از اصلاح اعتبار فرستنده موجود است.

انواع warmup آدرس IP

دو روش برای گرم کردن یا warmup آدرس IP وجود دارد. اگر آدرس IP اختصاصی شما نسبتاً جدید است یا قبلاً آن را در اختیار نداشته اید، باید IP خود را به صورت دستی warmup کنید. اگر IP های اختصاصی جدیدی به  IP warmup های موجود اضافه می‌کنید، می‌توانید warmup آدرس IP خود را با کمک UI یا API اتوماتیک کنید. 

warmup آدرس IP به صورت دستی

وقتی IP شما در حال warmup باشد، محدودیت ارسال ساعتی خواهد داشت، که در جدول زیر در بخش “برنامه ارسال ساعتی warmup آدرس IP ” نشان داده شده است.

warmup آدرس IP به صورت دستی

جهت warmup آدرس IP خود به صورت دستی، باید به تدریج تعداد ایمیل‌های ارسالی از IP خود را با توجه به نرخ پیشنهادی موجود در برنامه زمانبندی IP warmup، افزایش دهید. هنگام ارسال ایمیل از طریق یک دامنه و آدرس IP جدید، ذاتاً مستعد مسدودی، تعویق دریافت خطاهای مرتبط با اعتبار هستید، زیرا سرورهای دریافت کننده ایمیل، شما را نمی‌شناسند. ایجاد یک اعتبار مناسب به مرور زمان امکان‌پذیر است. به همین دلیل است که توصیه می‌کنیم به محض دریافت آدرس IP اختصاصی جدید، اقدام به warmup  آن کنید. این یک فرایند دستی برای کاربران دارای یک IP است و توصیه می‌شود جهت ارسال، لیست مخاطبین خود را به لیست‌های کوچک‌تر تقسیم کرده و برای کمپین‌های خود برنامه ریزی کنید. هدف کلی IP warmup جلوگیری و یا کاهش مشکلات مربوط به تحویل و دریافت ایمیل است که در نتیجه پایین بودن اعتبار، منجر به مشکلاتی مانند مسدودی، تعویق و تاخیر در دریافت یا برگشت ایمیل می‌شود.

warmup آدرس IP به صورت اتوماتیک

نکته: هدف از warmup این است که حجم ارسال‌های خود را به یک سطح “normal” مورد انتظار برسانید. به عنوان مثال، اگر یک اکانت حرفه ای صد هزار تایی دارید، نیازی به warmup تا سطح ۲ میلیون ایمیل ندارید، زیرا این مقدار فراتر از حد نصاب اکانت شما است و اگر فقط ۱۰۰۰۰۰ ایمیل در ماه ارسال کنید، رسیدن به بیش از این مقدار ضروری نیست.

IP warmup اتوماتیک

برای استفاده از IP warmup به صورت اتوماتیک، باید دو یا چند آدرس IP داشته باشید. زمانی که یک IP را به طور خودکار warmup می‌کنید، IP دیگر (که از قبل warmup شده) می‌تواند برای ایمیل‌های بالاتر از حد نصاب ساعتی، به عنوان سرریز عمل کند. IP warmup به صورت اتوماتیک این امکان را می‌دهد که تعداد ایمیل‌های ارسالی شما را بدون اینکه به اعتبار شما آسیبی وارد شود، افزایش دهد.

warmup آدرس IP

برای تنظیم IP warmup اتوماتیک در UI مراحل زیر را انجام دهید:

۱- به بخش Settings < IP Addresses مراجعه کنید.

۲- بر روی منوی Action آدرس IP که قصد warmup آن را دارید، کلیک کنید. صفحه Edit Your Dedicated IP Address نمایش داده خواهد شد.

۳- گزینه Use Automated IP warmup را انتخاب کنید.

۴- صفحه Edit Your Dedicated IP Address را ذخیره کنید.

API در IP warmup اتوماتیک

warmup آدرس IP

شما همچنین می‌توانید با استفاده از امکان API در warmup آدرس IP اتوماتیک، آدرس IP خود را در حالت warmup قرار دهید. 

این تنظیمات به طور خودکار ترافیک ارسالی از آدرس IP جدید شما را مطابق با برنامه زمان بندی warmup، افزایش می‌دهد. هرگونه درخواست ارسال ایمیل که از این محدودیت ساعتی فراتر رود، به IP warm‌های موجود دیگر در حساب شما سر ریز می‌شود. 

هشدار: هرگونه درخواست ایمیل که از محدودیت ساعتی فراتر رود، به IP warm موجود دیگر در اکانت شما سرریز می‌شود. اگر  IP warm ندارید باید IP خود را به صورت دستی warmup کنید.

warmup آدرس IP

نکته: اگر در حال ارسال ایمیل‌های مربوط به تراکنش‌ها هستید، لازم نیست روی یک برنامه دقیق IP warmup متمرکز شوید، زیرا نمی‌توانید میزان ارسال ایمیل‌های تراکنش‌ها را از طریق اکانت خود کنترل کنید. اگر در حال ارسال ایمیل‌هایی با موضوع مارکتینگ هستید، باید به نوعی یک برنامه زمانبندی IP warmup را دنبال کنید، که این فرایند شامل افزایش تدریجی ارسال‌های شما به صورت روزانه با این IP جدید است. این فرایند warmup هرچه آهسته‌تر باشد بهتر است. به این ترتیب می‌توانید هرگونه ناهنجاری و مشکلی را که در هنگام شروع اولین ارسال‌ها بوجود می‌آیند، تشخیص داده و رفع کنید و به زمان تحویل طولانی مدت خود کمک کنید.

warmup آدرس IP

چرا سایر ESP ها به warmup آی پی احتیاجی ندارند؟

برخی از ارائه دهندگان خدمات ایمیل، آدرس IP اختصاصی را در اختیار مشتریان خود قرار نمی‌دهند‌، آنها به طور پیش فرض تمام مشتریان خود را در گروه‌های IP اشتراکی قرار می‌دهند. warmup برای یک گروه با IP اشتراکی لازم نیست.

warmup آدرس IP

داشتن یک IP اختصاصی به شما امکان می‌دهد اعتبار شخصی خود را کاملاً در کنترل و مدیریت خود در آورید و از تاثیرپذیری اعتبار سایر کاربرا‌ن بر روی ایمیل‌های ارسالی شما جلوگیری می‌شود.

فناوران شبکه سینداد (دانش بنیان)

سینداد یعنی هدیه‌ی سیمرغ، یا فرزند سیمرغ؛ به عبارتی یعنی خود سیمرغ، با همه ی شگفتی هایش، اما جوانتر و سرزنده تر. و این چیزی است که ما سعی می کنیم در سینداد باشیم. از سال ۱۳۸۵ دانش مان را به صورت خدماتی در حوزه ی هاستینگ، شبکه و تولید نرم افزار در اختیار مشتریان مان قرار داده ایم و به این افتخار می کنیم که تک تک آنها تا به امروز همراه ما مانده اند. باور داریم که سینداد صرفاً یک شرکت نیست، بلکه نوعی باور است به ارائه ی شگفت انگیز از هر چیز.