بهبود امنیت وب سایت

الناز منشاری ۱۱ تیر ۱۳۹۶ ۰ دیدگاه

امروزه با پیشرفت روز افزون فنآوری و پیچیده‌تر شدن سیتسم‌ها، وابستگی شرکت‌ها و سازمان‌ها به شبکه های اینترنتی سبب گردیده تا امنیت بعنوان یکی از مهم‌ترین و اساسی‌ترین مباحث روز مطرح گردد. پس لازم است تا نکات امنیتی را حتی در مقیاس کوچک برای حفظ اطلاعات و منابع شخصی یا سازمانی رعایت نمائیم.در زیر به بررسی چند نکته ساده اما کارآمد در حفظ امنیت سایت خواهیم پرداخت.

  • نرم افزارها را به روز نگه دارید. با دانلود جدیدترین و به روز‌ترین بسته های آپدیت ویندوز، وردپرس و نسخه آنتی ویروس خود، می‌توانید سیستم یا وب سایت خود را در مقابل هر گونه حمله احتمالی به اندازه کافی نفوذ ناپذیر کنید.
  • رمزهای عبور قوی و مطمئن انتخاب کنید، اکنون سال2017 است و مدت ها از عمر وب می گذرد و دیگر زمانی نیست که شما رمز عبور خود را از نام همسر، اعداد تابلو یا کلمه  « password»انتخاب کنید. جالب است بدانید مردم زمانی که مجبور به انتخاب کلمه عبور برای حساس ترین حساب های خود هم می شوند، تا حدودی سهل انگاری کرده و اسامی را انتخاب می کنند که آسان کشف می شوند. پس یادتان باشد رمزهای عبور قدرتمند و متفاوتی، برای اطلاعات بانکی، ایمیل،  cPanelسایت و … انتخاب کنید.
  • ‏مجوز و حقوق دسترسی فایل های سایت را محدود و قفل کنید. بعضی از برنامه‌ها برای نصب نیاز به تنظیم پرمیشن بر روی عدد «777» دارند. اما بیشتر ما فراموش می کنیم آنها را به عدد «755» یا «644» برگردانیم. حتما یادتان باشد بررسی کنید تا اطمینان یابید که دسترسی‌ها برای برنامه‌هایی که ناشناس هستند مسدود شده باشد.
  • به لینک‌ها دقت کنید، برخی لینک‌ها به سایتی که به نظر می رسد ختم نمی شوند و کاربر را به آدرس دیگری می فرستند. احتمالا می دانید زمانی که بر روی لینک خطرناک کلیک می کنید، چه اتفاقی می افتد. بنابراین همیشه باید به هرلینکی که آن را در سایت خود قرار می دهید اعتماد کامل داشته باشید.
  • برای ارسال ایمیل‌ها حتما از SSL استفاده کنید.
  • از امنیت میزبان وب سایت خود با اجرای suPHP اطمینان حاصل کنید در حالت معمول فایل‌هایPHP،اسکریپت‌ها معمولی اجرا می شوند و دسترسی به اسکریپت‌ها توسط همه مجاز است، اما با استفاده از SuPHP، دسترسی به آن‌ها محدود به کاربران مجاز خواهد بود.
  • میزبانی را برای سایت خود انتخاب کنید که نکات امنیتی را رعایت کند و امکانات امنیتی را پشتیبانی نماید.
  • اگر سایت برای شما اهمیت بالایی دارد پس بهتر است به سمت استفاده از سرور مجازی (VPS) بروید تا بتوانید با آرامش خاطر بیشتری از وب سایت خود استفاده نمایید. سرور مجازی به علت جدایی از سایت های دیگر، ذاتا امن تر از میزبان‌های معمولی است. شما می توانید روی آن فایروال را سفارشی کرده و به نصب تدابیر امنیتی دیگر که اکثر میزبان ها اجازه استفاده از آن را در هاست‌های معمولی نمی دهند، بپردازید.

فناوران شبکه سینداد (آهنگ نوآوری)

سینداد یعنی هدیه‌ی سیمرغ، یا فرزند سیمرغ؛ به عبارتی یعنی خود سیمرغ، با همه ی شگفتی هایش، اما جوانتر و سرزنده تر. و این چیزی است که ما سعی می کنیم در سینداد باشیم. از سال ۱۳۸۵ دانش مان را به صورت خدماتی در حوزه ی هاستینگ، شبکه و تولید نرم افزار در اختیار مشتریان مان قرار داده ایم و به این افتخار می کنیم که تک تک آنها تا به امروز همراه ما مانده اند. باور داریم که سینداد صرفاً یک شرکت نیست، بلکه نوعی باور است به ارائه ی شگفت انگیز از هر چیز.