نحوه هدایت HTTP به HTTPS در WordPress

الناز منشاری ۱۰ تیر ۱۳۹۶ ۰ دیدگاه

در وردپرس چندین راه حل مختلف برای هدایت صفحات http به https وجود دارد که به توضیح آن ها می پردازیم:

  • هدایت http به https از طریق Nginx
  • هدایت http به https از طریق Apache
  • هدایت http به https از طریق پلاگین

هدایت http به https از طریق Nginx:

طبق آمار Nginx یکی از سریع ترین وب سرورها در سال 2017 می‌باشد و به طور میانگین در هر دقیقه یکی از ده میلیارد سایت برتر جهان شروع به استفاده از این وب سرور می‌کند.

اگر وب سرور شما از Nginx استفاده می‌کند شما به راحتی می‌توانید همه ی ترافیک http خود را به https با اضافه کردن کد زیر به فایل تنظیمات Nginx config file هدایت کنید.این روش یکی از راه های دارای مجوز در wordpress برای انتقال به https می‌باشد.

server {
listen 80;
server_name domain.com www.domain.com;
return 301 https://domain.com$request_uri;
}

هدایت http به https از طریق Apache

اگر در وب سرور شما Apache فعال می‌باشد شما به راحتی می توانید ترافیک http خود را به https هدایت نمائید به این صورت که کد زیر را در فایل .htaccess وارد کنید. این روش نیز راه حلی دارای مجوز در wordpress برای انتقال به https از طریق Apache می‌باشد.

RewriteCond %{SERVER_PORT} 80 RewriteRule ^(.*)$ https://www.yoursite.com/$1 [R=301,L]

هدایت http به https از طریق پلاگین

یکی از ساده ترین راه ها نیز برای هدایت ترافیک http به https استفاده از پلاگین های خود سایت وردپرس می باشد که امکان ایجاد SSL را فراهم می نمایند.

فناوران شبکه سینداد (آهنگ نوآوری)

سینداد یعنی هدیه‌ی سیمرغ، یا فرزند سیمرغ؛ به عبارتی یعنی خود سیمرغ، با همه ی شگفتی هایش، اما جوانتر و سرزنده تر. و این چیزی است که ما سعی می کنیم در سینداد باشیم. از سال ۱۳۸۵ دانش مان را به صورت خدماتی در حوزه ی هاستینگ، شبکه و تولید نرم افزار در اختیار مشتریان مان قرار داده ایم و به این افتخار می کنیم که تک تک آنها تا به امروز همراه ما مانده اند. باور داریم که سینداد صرفاً یک شرکت نیست، بلکه نوعی باور است به ارائه ی شگفت انگیز از هر چیز.