نحوه هدایت (HTTP) به (HTTPS) در (WordPress)

الناز منشاری ۱۰ تیر ۱۳۹۶ ۰ دیدگاه

در وردپرس چندین راه‌حل مختلف برای هدایت صفحات (http) به (https) وجود دارد که به توضیح آن‌ها می‌پردازیم:

  • هدایت (http) به (https) از طریق (Nginx)
  • هدایت (http) به (https) از طریق (Apache)
  • هدایت (http) به (https) از طریق پلاگین

هدایت (http) به (https) از طریق (Nginx):

طبق آمار (Nginx) یکی از سریع‌ترین وب سرورها در سال ۲۰۱۷ است و به‌طور میانگین در هر دقیقه یکی از ده میلیارد سایت برتر جهان شروع به استفاده از این وب سرور می‌کند.

اگر وب سرور شما از (Nginx) استفاده می‌کند، شما به‌‎راحتی می‌توانید همه‌ی ترافیک (http) خود را به (https) با اضافه کردن کد زیر به فایل تنظیمات (Nginx config file) هدایت کنید. این روش یکی از راه‌های دارای مجوز در (wordpress) برای انتقال به (https) است.

server {
listen 80;
server_name domain.com www.domain.com;
return 301 https://domain.com$request_uri;
}

هدایت (http) به (https) از طریق (Apache):

اگر در وب سرور شما (Apache) فعال باشد، شما به‌راحتی می‌توانید ترافیک (http) خود را به (https) هدایت کنید. به‌این صورت که کد زیر را در فایل (.htaccess) وارد کنید. این روش نیز راه‌حلی دارای مجوز در (wordpress) برای انتقال به (https) از طریق (Apache) است.

RewriteCond %{SERVER_PORT} 80 RewriteRule ^(.*)$ https://www.yoursite.com/$1 [R=301,L]

هدایت (http) به (https) از طریق پلاگین:

یکی از ساده‌ترین راه‌ها نیز برای هدایت ترافیک (http) به (https)، استفاده از پلاگین‌های خود سایت وردپرس است که امکان ایجاد (SSL) را فراهم می‌کند.

فناوران شبکه سینداد (آهنگ نوآوری)

سینداد یعنی هدیه‌ی سیمرغ، یا فرزند سیمرغ؛ به عبارتی یعنی خود سیمرغ، با همه ی شگفتی هایش، اما جوانتر و سرزنده تر. و این چیزی است که ما سعی می کنیم در سینداد باشیم. از سال ۱۳۸۵ دانش مان را به صورت خدماتی در حوزه ی هاستینگ، شبکه و تولید نرم افزار در اختیار مشتریان مان قرار داده ایم و به این افتخار می کنیم که تک تک آنها تا به امروز همراه ما مانده اند. باور داریم که سینداد صرفاً یک شرکت نیست، بلکه نوعی باور است به ارائه ی شگفت انگیز از هر چیز.