قابلیت های جدید ویندوز سرور ۲۰۱۹

رضا فرخندگان ۲۱ مرداد ۱۳۹۷ ۰ دیدگاه

با ورود نسخه‌ی نهایی ویندوز سرور 2019، به‌تدریج دیتاسنترها و سپس ابزارهای مدیریت دیتاسنتر بر روی آن پیاده خواهند شد. با انتشار ویندوز سرور 2019 در پاییز امسال، شرکت‌هایی که در حوزه‌ی IT کار می‌کنند باید برنامه‌ریزی‌های خود را جهت انتقال به سیستم‌عامل جدید شروع کنند. مصلماً نسخه‌ی جدید منتشر شده تغییرات زیادی با نسخه‌های قبلی دارد که درک آن‌ها ممکن است مقداری طول بکشد. بیشترین تغییرات شامل بهبود امنیت و همچنین تغییر در امکانات دیتاسنتر است. بیشترین تغییرات عبارتند از:

  • ویژگی‌های ویندوز سرور
  • اجزای دیتاسنتر
  • ابزارهای مرکز مدیریت

ویندوز سرور 2019

ویژگی‌های ویندوز سرور:

تغییرات اساسی بر روی ویژگی‌های ویندوز سرور 2019 از این قبیل هستند: وب‌ سرورهایی که اطلاعات اینترنتی سرور (IIS) را راه‌اندازی می‌کنند و همچنین فایل سرورها و میزبانی سرورهای مجازی.

در ویندوز سرور 2019، برنامه‌های وب را به‌راحتی می‌توان امتحان کرد، چون بیشتر کدها HTML  و .Net هستند. فایل سرورها هم اهداف مناسبی جهت انتقال هستند. فایل سرورها در اکثر مواقع حجم زیادی از اطلاعات را دربر داشته یا این‌که به‌روز رسانی نشده‌اند. اکثر فایل‌سرورها همچنان در ویندوز سرور 2008 راه‌اندازی می‌شوند و اکنون می‌توان آن‌ها را به‌روز رسانی کرد. نکته‌ی جالب این‌که پس از انتقال محتوا می‌توان Nameserverهای جدید را به نام قدیم تغییر داد و این‌گونه دسترسی کاربر قطع نمی‌شود.

پیاده‌سازی اجزای دیتاسنتر:

گروه دیگر از برنامه‌های قابل انتقال، اجزای دیتاسنتر هستند. برنامه‌هایی مانند میزبانی (HyperV) که شامل زیرساخت‌های اصل دیتاسنتر هستند. بسیاری از سازمان‌ها این فرصت را خواهند داشت که میزبان HyperV خود را در ویندوز سرور 2019 پیکربندی کنند. جهت کسب تجربه می‌توانید چند سرور میزبانی را در ویندوز سرور 2019 راه‌اندازی کنید. گفته می‌شود که در نسخه‌ی جدید، قابلیت اطمینان و مقیاس‌پذیری افزایش خواهد داشت.

مرکز مدیریت ویندوز سرور 2019:

یکی از ویژگی‌های ویندوز سرور 2019، پیاده‌سازی آسان مرکز مدیریت ویندوز است. مرکز مدیریت که بر روی ویندوز سرور 2019 بارگذاری شده است، می‌تواند به ویندوز سرورهای 2012 و 2016 در دیگر سیستم‌ها متصل شود (بدون این‌که نیازی به نرم‌افزار یا ارتقای خاصی نیاز باشد). مرکز مدیریت ویندوز سرور 2019، این قابلیت را دارد که انواع سرورهای قدیمی و جدید را به پنجره مرکز مدیریت متصل کند.

افرادی که در حوزه‌ی IT کار می‌کنند، در سال 2019 می‌توانند به این ویندوز سرور دسترسی پیدا کرده و با ریسک بسیار کم اقدام به راه‌اندازی عملیاتی آن کنند. نسخه‌ی جدید ویندوز سرور از امنیت بیشتری برخوردار بوده و سازگاری زیادی با مایکروسافت Azure دارد. این امر به سازمان‌ها کمک می‌کند تا بتوانند به اجرای خدمات کاربردی جدید بپردازند.

منبع: Networkworld

فناوران شبکه سینداد (آهنگ نوآوری)

سینداد یعنی هدیه‌ی سیمرغ، یا فرزند سیمرغ؛ به عبارتی یعنی خود سیمرغ، با همه ی شگفتی هایش، اما جوانتر و سرزنده تر. و این چیزی است که ما سعی می کنیم در سینداد باشیم. از سال ۱۳۸۵ دانش مان را به صورت خدماتی در حوزه ی هاستینگ، شبکه و تولید نرم افزار در اختیار مشتریان مان قرار داده ایم و به این افتخار می کنیم که تک تک آنها تا به امروز همراه ما مانده اند. باور داریم که سینداد صرفاً یک شرکت نیست، بلکه نوعی باور است به ارائه ی شگفت انگیز از هر چیز.