راه اندازی و نصب CentOS 6.x در VMware

الناز منشاری ۱۹ خرداد ۱۳۹۶ ۰ دیدگاه

نصب CentOS 6.x در VMware

برای نصب CentOS 6.x در VMware ابتدا بر روی سرور مورد نظر راست کلیک کرده و از گزینه Create New Machine، گزینه custom و سپس نام را برای نصب یک ماشین مجازی جدید انتخاب می‌کنیم.سپس دیتابیس مورد نظر و همچنین نسخه ماشین مجازی را انتخاب می‌کنیم. ما در این‌جا از virtual machine version 11 استفاده کرده‌ایم. پس از آن سیستم عامل لینوکس و CentOS 6.x 64bit را نیز انتخاب میکنیم.

پس از آن تعداد سوکت‌ها، مقدار حافظه و تعداد کارت شبکه مورد نیاز را تعیین می‌کنیم، قبل از ایجاد ماشین مجازی اطلاعات وارد شده را به شما نشان می‌دهد، در صورت نیاز می‌توانید با استفاده از گزینه back اطلاعات را ویرایش نمائید.

پس از ایجاد ماشین مجازی مورد نظر روی آن کنترل راست کرده و وارد گزینه Edit machine می‌شویم. بر روی CD/DVD drive کلیک می‌کنیم، تیک گزینه Datastore ISO File را می‌زنیم سپس فایل iso برای CentOS 6.x را در Browsآن انتخاب می‌کنیم.

پس از OK کردن تنظیمات، روی ماشین مجازی خود راست کلیک کرده و گزینه Open Console را انتخاب می‌نمائیم، آن را Start کرده و منتظر می‌شویم تا تنظیمات نصب اجرا شود.

برای نصب مورد اول و سپس تنظیمات media را skip نمائید، زبان و کیبورد مورد نظر برای نصب را انتخاب و سپس Storage Device مورد نظر برای نصب را انتخاب کنید. پس از آن Host name مورد نظر را وارد کنید و وارد تنظیمات network شوید. روی کارت شبکه eth0 گزینه add را زده و اطلاعات شبکه را وارد کنید.

پس از آن نام شهر وسپس رمز عبور کاربر root را مشخص می‌کنیم.

پس از آن سیستم را reboot کرده و منتظر می‌شویم تا سیستم عامل load شود، با وارد کردن نام کاربر root و رمز عبور به سیستم لاگین می‌کنیم.

 

فناوران شبکه سینداد (آهنگ نوآوری)

سینداد یعنی هدیه‌ی سیمرغ، یا فرزند سیمرغ؛ به عبارتی یعنی خود سیمرغ، با همه ی شگفتی هایش، اما جوانتر و سرزنده تر. و این چیزی است که ما سعی می کنیم در سینداد باشیم. از سال ۱۳۸۵ دانش مان را به صورت خدماتی در حوزه ی هاستینگ، شبکه و تولید نرم افزار در اختیار مشتریان مان قرار داده ایم و به این افتخار می کنیم که تک تک آنها تا به امروز همراه ما مانده اند. باور داریم که سینداد صرفاً یک شرکت نیست، بلکه نوعی باور است به ارائه ی شگفت انگیز از هر چیز.