Keep-Alive چیست؟

الناز منشاری ۱۱ تیر ۱۳۹۶ ۰ دیدگاه

در حالت پیش فرض در ارتباطات مبتنی بر TCP ، هر کانکشنی پس از اتمام بسته می‌شود و برای ارتباط دوباره می‌بایست مجدداً باز گردد. از Keep-Alive برای برقراری چند ارتباط و نگه داشتن آن می توان استفاده کرد. در صورت عدم استفاده از Keep-Alive ارتباط Http مجبور است مراحل زیر را طی کند:

  • کلاینت مجبور است برای ایجاد ارتباط با سرور یک کانکشن جدید بسازد.
  • کلاینت یک فایل با فرمت html درخواست می کند و پس از تحویل گرفتن آن ارتباط را قطع می کند.
  • مرورگر فایل html را میخواند و بررسی می کند که آیا فایل دیگری برای نمایش وجود دارد یا خیر.
  • پس از تحلیل فایل و در صورت نیاز به فایل های دیگر یک درخواست جدید اتصال برای هر یک از فایل‌ها می کند.

وقتی تعداد ارتباط‌ها بسیار زیاد باشد و سرور مدام درگیر ایجاد و خاتمه دادن به کانکشن ها باشد در نتیجه سربار زیادی ایجاد می‌شود که باعث از دست رفتن و تلف شدن زمان می شود. ما می توانیم با فعال کردن Keep-Alive بر این مشکل غلبه کنیم و همه‌ی این فایل ها را در یک اتصال ارسال و از باز کردن و بستن مکرر اتصال جلوگیری کنیم.

چگونه Keep-Alive را فعال کنیم؟

اگر به تنظیمات فایل‌ها در وب سرور برای فعال کردن Keep_Alive دسترسی ندارید می‌توانید با اضافه کردن کد زیر در Http header توسط htaccess. آن را فعال نمائید.

<IfModule mod_headers.c>
Header set Connection keep-alive
</IfModule>

فناوران شبکه سینداد (آهنگ نوآوری)

سینداد یعنی هدیه‌ی سیمرغ، یا فرزند سیمرغ؛ به عبارتی یعنی خود سیمرغ، با همه ی شگفتی هایش، اما جوانتر و سرزنده تر. و این چیزی است که ما سعی می کنیم در سینداد باشیم. از سال ۱۳۸۵ دانش مان را به صورت خدماتی در حوزه ی هاستینگ، شبکه و تولید نرم افزار در اختیار مشتریان مان قرار داده ایم و به این افتخار می کنیم که تک تک آنها تا به امروز همراه ما مانده اند. باور داریم که سینداد صرفاً یک شرکت نیست، بلکه نوعی باور است به ارائه ی شگفت انگیز از هر چیز.