بازگردانی یک فایل از بک آپ موجود

حامد الهی فر ۱۶ آبان ۱۳۹۶ ۰ دیدگاه

یکی از امکانات بسیار مفیدی که از نسخه 68 در cPanel , WHM اضافه شده است بازگردانی یک فایل از هزاران فایل پشتیبانی گرفته شده است.

در این مقاله سعی داریم نگاهی به این امکان جدید داشته باشیم

گام اول:

برای بازگزدانی یک فایل می بایست بک آپ در دسترس باشد. برای این موضوع در قسمت “Backup Configuration” از فایل هایی که مد نظرتان هستند بک آپ تهیه کنید. لطفا به این موضوع توجه داشته باشید که برای بازیابی حتما نسخه local فایل بک آپ موجود باشد، پس از فعال بودن  “Retain backups in the default backup directory.” حتی اگر فایل بک آپ به صورت remote تهیه می شود اطمینان حاصل کنید.

گام دوم:

از آنجایی که ظاهر هر دو برنامه cPanel  و WHM برای این امکان یکی می باشد در اینجا فقط به توضیح دادن یکی اکتفا می کنیم.

در قسمت “File Restoration” زیر مجموعه “Files” بروید.

در این قسمت لیست فایل های بک آپ خود را مشاهده می کنید. به طور مثال اگر بخواهید فایلی را از پوشه public_html خود بازیابی کنید، بر روی آن کلیک کرده.

و سپس فایل مورد نظر را انتخاب کنید ( در این مثال index.html). در این مرحله تاریخچه ای از زمان  های قابل بازگردانی این فایل به شما ارائه میشود .

بعد از انتخاب نسخه از شما برای اطمینان از این مرحله سوال خواهد شد.

بعد از انجام موفق پردازش نیز به شما اطلاع رسانی می شود.

فناوران شبکه سینداد (آهنگ نوآوری)

سینداد یعنی هدیه‌ی سیمرغ، یا فرزند سیمرغ؛ به عبارتی یعنی خود سیمرغ، با همه ی شگفتی هایش، اما جوانتر و سرزنده تر. و این چیزی است که ما سعی می کنیم در سینداد باشیم. از سال ۱۳۸۵ دانش مان را به صورت خدماتی در حوزه ی هاستینگ، شبکه و تولید نرم افزار در اختیار مشتریان مان قرار داده ایم و به این افتخار می کنیم که تک تک آنها تا به امروز همراه ما مانده اند. باور داریم که سینداد صرفاً یک شرکت نیست، بلکه نوعی باور است به ارائه ی شگفت انگیز از هر چیز.